JASKA-RAKOV POTOK 1:2

13.05.2019. Gledatelji na Centrali vidjeli su po vrlo vjetrovitom vremenu, ujednačenu nogometnu prezentaciju Jaske i Rakovog Potoka

Suparnici su u samoj igri bili podjednaki, ni jedna momčad nije imala izrazitiju premoć na terenu. Ipak, razlika u kvaliteti vidjela se u završnicama akcija, a u tom su segmentu igre gosti bili konkretniji te su s dva pogotka svog prvog „topnika“ Dalibora Žlendera praktički već u prvom dijelu riješili pitanje pobjednika. U nastavku su domaći Jastrebovi krenuli nešto agresivnije, par puta priprijetili, a u 64. minuti krasnim lob udarcem Josipa Jurinića, vratili su se u igru. No, snage i umješnosti za poravnanje ipak nisu imali te su gosti došli do nove pobjede kojom su se potpuno približili osvajanju naslova prvaka.

Nažalost, ovaj report moramo završiti na nepopularan način – komentirajući suđenje. Naime, sudac ovog dvoboja Dario Cikojević, pogotovo u drugom poluvremenu, uništio je utakmicu brojnim pogrešnim procjenama i prosudbama, a indikativno je da je velika većina njegovih odluka išla na štetu domaće momčadi. Oprostio je gostima isključenje krajem prvog poluvremena, kada je previdio prekršaj posljednjeg čovjeka obrane, a krajem dvoboja nije sankcionirao ni rušenje Smičiklasa s leđa, kada je mogao izaći sam ispred vratara Divkovića. Bilo je u konačnici i isključenja, a sve kao posljedica velike nervoze koja je nastala upravo kao rezultat sučevog arbitriranja koje je jednu korektnu utakmicu dovelo na rub incidenta. Na kraju, gostima čestitke na pobjedi, a domaćima na hrabroj borbi protiv ipak jačeg protivnika ali i „dvanaestog“ igrača. Poslije svega, nakon ovog  derbija ostao je gorak okus.

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali. Gledatelja 200. Sudac: Cikojević (Samobor) 5. Pomoćnici: Ratešić (Hrastina) i Božić (Samobor). Delegat: Pancirov (Velika Mlaka).
STRIJELCI: 0:1 – Žlender (12), 0:2 – Žlender (45), 1:2 – J. Jurinić (64).
JASKA: Budinšćak 6,5, Gornik 6 (od 75. Jukić -), Šimanović 6, Ka. Novosel 6, Nad 6, Cuković 6,5 (od 81. Jerbić -), Bradvić 6,5, Smičiklas 6, Koluder 6, J. Jurinić 7, Pintarić 6 (od 77. Šerić -). TRENER: Damir Katovčić 6.
RAKOV POTOK: Divković 7, Golub 6, Mačešić 6, Fabek 6,5 (od 89. Kufrin -), L. Mravunac 6,5, Žlender 7,5 (od 70. Dizdarević -), Jupić 7, Golubić 6, Bašić 6,5, I. Jaklenec 6, Všetečka 7 (od 67. Štrok 7). TRENER: Robert Blažinović 7.
CRVENI KARTONI: Pinturić (62 – isključenje s klupe), Golub (90+4).

Tomislav Tadić

LOŠ SUDAC UPROPASTIO DERBI

U derbiju 25. kola Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske poraženi su na svojoj Centrali od vodećeg Rakovog Potoka s 1:2 (0:2), iako su prema prikazanoj igri zaslužili barem bod. Jedini pogodak za modrobijelu momčad postigao je prekrasnim lobom najopasniji Jaskin napadač, „zdihovački Jastreb“ Josip Jurinić. Sjenu na dvoboj starih sportskih prijatelja i suparnika bacilo je loše suđenje Samoborca Cikojevića. Po riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića, koji hvali zalaganje i igru svojih igrača, sudac je svojim odlukama trajno i sustavno masakrirao igru Jaske te je upropastio derbi. Takvo suđenje tim više čudi, naglašava Katovčić, jer je Rakov Potok odlična momčad koja je već odavno osigurala osvajanje naslova prvaka pa joj nije potreban ovakav sudački „poguranac“. „Umjesto da se dva prijateljska kluba, kojima ova utakmica nije predstavljala „biti ili ne biti“, nadmeću u nogometnim vještinama, Jaska je unaprijed bila osuđena na poraz“, smatra Damir Katovčić. „Vjerujem da će uprava našeg kluba, ako ne prije, a ono nakon završenog prvenstva, razgovarati s predstavnicima Nogometnog saveza i sudačke organizacije o statusu našeg starog kluba, koji nakon 94 godine postojanja ne traži nikakve povlastice, ali zaslužuje barem malo poštovanja i ravnopravni tretman s drugim klubovima.“

U 26. kolu Jastrebovi gostuju kod susjeda u Klinča Selima, a dvoboj Mladosti i Jaske igra se u nedjelju, 19. svibnja, s početkom u 17 sati.