Klinčaselci uspješniji u lokalnom derbiju

23.05.2019. U 26. kolu Prve županijske nogometne lige Zapad nogometaši Jaske poraženi su u Klinča Selima od domaće Mladosti s 2:1

Prema riječima trenera Jastrebova Damira Katovčića njegovi igrači pružili su dobru igru, ali su Klinčaselci bili sretniji i spretniji. U 16. minuti Jaskanci su propustili vrlo povoljnu priliku za postizanje zgoditka, a zatim je uslijedio brzi protunapad domaćina i spretni Antonio Terihaj doveo je Mladost u vodstvo od 1:0. U 30. minuti u šessnaestercu domaćina srušen je najopasniji napadač Jaske, „zdihovački Jastreb“ Josip Jurinić, pa je iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca kapetan Jastrbova Mislav Bradvić izjednačio na 1:1. Kad je izgledalo da će prvi dio utakmice završiti tim rezultatom, nakon lančane pogreške obrambenog zida Jastrebova Antonio Terihaj zabio je u 45. minuti i svoj drugi pogodak te osigurao konačnu pobjedu Mladosti od 2:1. U drugom poluvremenu nogometaši Jaske dominirali su igrom i stisnuli Klinčaselce u njihov kazneni prostor, ali ta premoć nije okrunjena željenim pogotkom.
Damir Katovčić ističe da je utakmica odigrana u pravom susjedskom, prijateljskom, sportskom tonu, a tako je nastavljeno i nakon završetka susreta kad su domaćini počastili svoje goste iz Jastrebgrada. Na utakmici u Klinča Selima trener Jaske nije mogao računati na nekoliko standardnih igrača (Antonio Smičiklas, Josip Cuković, Karlo Novosel, Mislav Pinturić) zbog poslovnih obaveza, ozljeda i žutih kartona pa su priliku za igru dobili i neki juniori, od kojih je daroviti Marko Šimunović ostvario svoj prvi seniorski nastup. Modrobijele boje najstarijeg jaskanskog kluba u Klinča Selima su branili: Danijel Budinšćak, Patrik Cipovec (Tomislav Šerić), Florian Pintarić (Marko Šimunović), David Luka Gornik, Mislav Bradvić (kapetan), Viktor Šimanović, Tomislav Nad, Tomislav Tandarić, Luka Lukić (Franko Jukić), Josip Jurinić i Gabriel Koluder (Ignac Jerbić).
U 27. kolu Jaskanci dočekuju u svojem „Jastrebovom gnijezdu“, na svojoj Centrali, momčad Novaka iz istoimenog svetonedeljskog naselja. Novaki se nalaze pri samom dnu prvenstvene ljestvice pa je to zaista povoljna prilika za osvajanje novih bodova, a možda i za pravu golijadu koja bi sigurno razveselila vjerne navijače plavobijele momčadi. Utakmica Jaska-Novaki igra se u nedjelju, 26. svibnja, s početkom u 10 sati.