Zlatna medalja Helene Bašić

18.03.2019. Jučer je u Zagrebu u sportskoj dvorani Pešćenica održano iznimno veliko i jako međunarodno karate natjecanje "11. BUSHIDO KARATE KUP PRIJATELJSTVA"

Nastupilo je preko 660 natjecatelja iz 71 kluba i 5 država. Na ovom natjecanju jaskanski karatisti osvojili su 3 medalje, i to: jednu zlatnu i dvije brončane medalje. Zlatnu medalju u svojoj kategoriji osvojila je Helena Bašić, a brončane medalje Marko Kovačević i Pavao Ciban.

Helena Bašić nastupila je i u kategoriji mlađih kadetkinja borbe do 40 kg i Lucija Hodak u kategoriji kadetkinja borbe preko 54 kg. Ovom prilikom Lucija je imala direktne borbe za medalje ali u izuzetno jakoj kunkurenciji izgubila je minimalnim rezultatima.

U kategoriji učenice borbe do 40 kg, nastupila je i Leona Sporiš ali nažalost nije uspjela dohvatiti medalju.